پرینت
معرفی کتابخانه

کتابخانه مدیریت اسناد، مدارک علمی، فاوا و انتشارات در سال 1353 هم زمان با تأسیس سازمان انرژی اتمی ایران و با نام "مرکز اطلاعات هسته ای" فعالیت خود را آغاز نمود.

هدف از تأسیس این کتابخانه شناخت، انتخاب، گردآوری، آماده سازی و اشاعه اطلاعات مربوط به حوزه انرژی بطور کلی و علوم و فنون هسته ای و زمینه های وابسته به آن بطور تخصصی بود تا در راستای فعالیت های علمی و تحقیقاتی سازمان انرژی اتمی ایران انجام وظیفه نماید. رسالت این کتابخانه، حمايت از اهداف سازمان مادر و تهيه منابع علمی موردنياز مرتبط با کارکرد سازمان، به‌منظور مشارکت در پيشبرد اهداف سازماني و روزآمد نگاه‌داشتن اطلاعات علمی سازمان بوده است.

در سال 1372 کتابخانه مرکز اطلاعات هسته ای به ساختمان فعلی، ساختمان خواجه نصیرالدین طوسی با فضایی به وسعت خدود 2500 مترمربع منتقل گردید. در سال 1378 مرکز اطلاعات هسته ای با مرکز کامپیوتر ادغام و با نام "مرکز اطلاع رسانی و داده پردازی" ادامه فعالیت داد. در سال 1385 این مرکز به نام "مرکز منابع علمی و پشتیبانی پژوهشی" تغییر نام داد. در سال 1390 بنا به تغییرات ایجاد شده در سطح سازمان کتابخانه به پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ملحق گردید و اکنون با نام "کتابخانه مدیریت اسناد، مدارک علمی، فاوا و انتشارات" مشغول بکار می باشد.

هم اکنون پس از گذشت بیش از سه دهه از تأسیس، این کتابخانه با فراهم نمودن مجموعه ای غنی از منابع و مدارک ارزشمند در زمینه علوم و فنون هسته ای در ردیف کتابخانه های تخصصی معتبر در خاورمیانه قرار داشته و پاسخگوی بخش وسیعی از نیازهای اطلاعاتی متخصصین و کارشناسان سازمان، پژوهشگاه و شرکت های وابسته و نیز دانشجویان و محققین مراکز تحقیقاتی و پژوهشی کشور می باشد. 

 

تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.